ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի «Ներդրումների խթանման հարցերով» աշխատանքային խումբը մարտի 22-ին առցանց ձեւաչափով աշխատանքային քննարկում անցկացրեց  ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի եւ գերատեսչության կառուցվածքային ստորաբաժանման ղեկավարների հետ: Քննարկմանը մասնակցում էին պատգամավորներ Նիկոլայ Բաղդասարյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը, Ծովինար Վարդանյանը, Գեւորգ Պապոյանը եւ Հռիփսիմե Գրիգորյանը:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց ներդրումային ծրագրերին վերաբերող  մի շարք խնդիրների, որոնց լուծման համար անհրաժեշտ է ստեղծել որոշակի բարենպաստ պայմաններ: Կարեւոր համարվեցին Հայաստանում եվրոպական չափանիշներին համապատասխան տրանսպորտային միջոցների առուվաճառքի կազմակերպումը, լիցենզավորման հետ կապված խնդիրների կանոնակարգումը, նոր ու հարմարավետ ավտոշուկաների  կառուցումը:
Քննարկվեցին էլեկտրոմոբիլների վաճառքի խթանմանը, համապատասխան լիցքավորման կայանների բացմանը, ինչպես նաեւ Երեւանի համայնքներում կայանատեղեր կազմակերպելու համար մրցույթի  կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր:
Մասնակիցները կարեւորեցին նաեւ յուղի մշակման գործարանի կառուցումը՝ նշելով, որ անհրաժեշտ է հնարավորություններ ստեղծել տեղական արտադրողի համար:
Նշվեց, որ օրենսդրական կարգավորում են պահանջում նաեւ տնտեսավարող սուբյեկտներին պետական հողի հանձնման հետ կապված խնդիրները:

On March 22, the Working Group of the NA Standing Committee on Economic Affairs on the Issues of the Investment Promotion held an online working discussion with the RA Minister of Economy Vahan Qerobyan and the heads of the structural subdivision of the department. The deputies Nikolay Baghdasaryan, Viktor Yengibaryan, Tsovinar Vardanyan, Gevorg Papoyan and Hripsime Grigoryan took part in the discussion.
During the discussion, a number of issues on the investment programmes have been touched upon, for the solution of which it is necessary to create some favorable conditions. The organization of the purchase and sale of transports in accordance with the European standards in Armenia, the regulations related to the license issues, the construction of new and comfortable car markets were considered important.
The issues on the promotion of electro mobile sale, the opening of the relevant charging station, as well as the organization of the competition for organizing parking in the communities of Yerevan.
The participants have also highlighted the opening of the oil refinery plant, noting that it is necessary to create opportunities for the local producer.
It has been noted that the problems related to handing over the state land to the entities require legislative regulation.