ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի «Ներդրումների խթանման հարցերով» աշխատանքային խումբը մարտի 22-ին առցանց ձեւաչափով աշխատանքային քննարկում անցկացրեց  ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանի եւ գերատեսչության կառուցվածքային ստորաբաժանման ղեկավարների հետ: Քննարկմանը մասնակցում էին պատգամավորներ Նիկոլայ Բաղդասարյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը, Ծովինար Վարդանյանը, Գեւորգ Պապոյանը եւ Հռիփսիմե Գրիգորյանը:
Քննարկման ընթացքում անդրադարձ կատարվեց ներդրումային ծրագրերին վերաբերող  մի շարք խնդիրների, որոնց լուծման համար անհրաժեշտ է ստեղծել որոշակի բարենպաստ պայմաններ: Կարեւոր համարվեցին Հայաստանում եվրոպական չափանիշներին համապատասխան տրանսպորտային միջոցների առուվաճառքի կազմակերպումը, լիցենզավորման հետ կապված խնդիրների կանոնակարգումը, նոր ու հարմարավետ ավտոշուկաների  կառուցումը:
Քննարկվեցին էլեկտրոմոբիլների վաճառքի խթանմանը, համապատասխան լիցքավորման կայանների բացմանը, ինչպես նաեւ Երեւանի համայնքներում կայանատեղեր կազմակերպելու համար մրցույթի  կազմակերպմանը վերաբերող հարցեր:
Մասնակիցները կարեւորեցին նաեւ յուղի մշակման գործարանի կառուցումը՝ նշելով, որ անհրաժեշտ է հնարավորություններ ստեղծել տեղական արտադրողի համար:
Նշվեց, որ օրենսդրական կարգավորում են պահանջում նաեւ տնտեսավարող սուբյեկտներին պետական հողի հանձնման հետ կապված խնդիրները:

22 марта рабочая группа по привлечению инвестиций Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам провела онлайн-рабочее обсуждение с министром экономики РА В.Керобяном и руководителями структурн o го подразделения ведомства. В дискуссии приняли участие депутаты Н.Багдасарян, В.Енгибарян, Ц.Варданян, Г.Папоян и Р.Григорян.
В ходе обсуждения был затронут ряд вопросов, связанных с инвестиционными программами, для решения которых необходимо создать определенные благоприятные условия. Важными были признаны организация торговли автотранспортными средствами в Армении в соответствии с европейскими стандартами, урегулирование вопросов лицензирования, строительство новых удобных авторынков.
Обсуждались вопросы, связанные с продвижением продажи электромобилей, открытием соответствующих зарядных станций, а также организацией тендера на организацию парковок в общинах Еревана.
Отмечено, что вопросы по передаче государственных земель хозяйствующим субъектам, также требуют законодательного регулирования.